Menu
Obec Držkov
Držkov

Mapování regionů v Libereckém kraji

Průzkum

Zapojte se do projektu mapování regionů. Jeho cílem je mapovat regiony v Evropě s jejich symboly a zjistit sílu vztahu obyvatel k tomuto regionu.

Ve kterém regionu žijete? Právě probíhá výzkum odpovídající na tuto otázku.

Mohla by to být jednoduchá otázka, ale každý z nás na ni odpoví trochu jinak. Někdo chápe svůj region jako širší okolí města, zatímco pro jiného to může být rozsáhlá přírodní či kulturně-historická oblast – až po celou Evropu. Tento námi pojmenovaný region má svá specifika, čímž se odlišuje od ostatních míst, neboť je ovlivňován různými přírodními, historickými, sociálními a ekonomickými aspekty, což vytváří jeho identitu. Zmíněné aspekty pak mohou vyvolávat pozitivní emoce a sounáležitost, které nám dávají pocit domova.

 

Projekt geografů Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem se snaží odhalit tato specifika regionů a porozumět, jak se občané obce Držkov a jejího okolí cítí spojení se svým regionem. Všichni jsou vítáni, aby se podíleli na tomto projektu a sdíleli své pohledy a pocity v online mapovací aplikaci. Cílem projektu je poté poskytnout podklady pro tvorbu regionální mapy obyvatel a navrhnout plán rozvoje regionálních komunit. Pokud máte zájem se zapojit, vyplňte svůj region do mapy pomocí odkazu: arcg.is/1rKL5W0. Případně kontaktujte vedoucího projektu Martina Bartůňka (martin.bartunek@ujep.cz).

Děkujeme za zapojení do projektu.

Přílohy

Plakát průzkumu

Liberecky_kraj_pruzkum.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 11,66 MB
Autor: Správce Webu

Obec

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Svátek

Svátek má Adolf

Webkamera

Webkamera Držkov

Aktuální počasí

dnes, pondělí 17. 6. 2024
skoro jasno 25 °C 13 °C
úterý 18. 6. zataženo 28/15 °C
středa 19. 6. déšť 30/17 °C
čtvrtek 20. 6. skoro jasno 25/13 °C

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:2
DNES:97
TÝDEN:97
CELKEM:634467